Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
Üyelerin İsimlerinin Yabancılığı
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 7
Alıntıyla Cevap Gönder
Biliyoruz ki Türkçe'yi savunuyoruz ve korumaya çalışıyoruz. Zaten hepimiz dilimiz.com'a bunun için üye olduk. Çoğumuz kendi ismimizle üyeliğimizi gerçekleştirirken, bazılarımız da kendimize uygun takma adlar kullanıyoruz. Buraya kadar herhangi bir sorunumuz yok. Ama gelin görün ki bazı üye arkadaşlarımızın isimleri İngilizce. Güleyim mi ağlayayım mı bilemedim. Burada Türkçe için yaşamak isteyenler Türkçe bir isimle nefes alırlarsa çok daha iyi olur diye düşünüyorum. Saygılarımla.
Kullanıcı kimliğini gösterAyşegül Aygök tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönder
Site Sorumlusu

Bildiriler: 1514
Alıntıyla Cevap Gönder
Ayşegül Hanım, burayı sahiplenerek yaptığınız güzel ve yerinde uyarınız için teşekkür ederim. Bu konu, sitelerimizin ve özellikle yazışmalığımızın güvenliği ve sürekliliği açısından son derece önemlidir. Beni en çok rahatsız eden ve meşgul eden konuların başında da bu geliyor. Yalnız burada üstünde durmamız gereken bir ayrım olduğunu ve açıklama gerektirdiğini de unutmayalım

Takma adlı iki grup katılımcı var:

Birinci grup gerçekten iyi niyetli kişilerden oluşmakta olup kendilerince, kendilerine yakışan bir takma ad kullanmak istemektedirler. Bu dostlarımızı elbette saygıyla karşılıyoruz. Aramıza katıldıkları için teşekkür ediyoruz.

Oysa ikinci grup, ki bizim başımızın belası olanlar. Bunlar kimliğini açıklamayan, genellikle yabancı isimler veya anlamsız sözcüklerle giriş yapmaya çalışan ard niyetli kişilerdir. Sitelerimize, yazışmalığımıza hem teknik açıdan hem de içerik açısından zarar verenler de bunlardır. Bu nedenledir ki kayıt işlemlerine onay alma zorunluluğu getirdim. Böylelikle en azından yorum yapmalarını önleyebiliyorum. Ama ilk görsel katılımları maalesef engellenemiyor. Her akşam bunları tek tek kontrol edip siliyorum. İnanın günde en az 2o-30 kişiyi denetlemek zorunda kalıyorum.

Bizler gizlisi saklısı olmayan, bilimsel veriler doğrultusunda bildiklerimizi yansıtmak, bilmediklerimizi öğrenmek amacıyla anlamlı bir iş için buradayız. O halde adımızı tam olarak neden yazmayız, neden çekiniriz? Bunu, geçerli bir neden olmadığı sürece (Örneğin mahlasını kullanan ozan dostumuz Kederli) anlamakta zorlanıyorum. Burada utanılacak, yasaklamaya girecek, birilerince hor görülecek bir iş yapmıyoruz. Aksine onurlu bir çaba içerisindeyiz.

Hazı konu açılmışken katılımcı dostlardan, anlayışlarına sığınarak olabildiğince kimlik bilgilerinin tamamlanmasını, adların tam yazımıyla yazılmasını ve mümkünse fotoğraflarının eklemesini rica ediyorum. Böylece bilgi aktarımındaki güven duygusunun daha da sağlıklı olacağı kanısındayım.

Sayfanın üstünde görülen seçkelerden KİMLİK bölümü seçilerek gerekli değişiklikler kolaylıkla yapılabilir.

Saygılarımla

Bildiriler: 107
Alıntıyla Cevap Gönder
Yazılarınızı okuduktan sonra, kendi ismimi yazmaya karar verdim. Takma adım olan Türkçeci Onur, ismimi güzel bir şekilde nitelemekteydi; fakat sizin de dediğiniz gibi isim ve soyisim yazmak, son derece doğru bir davranış.

Genel ağ, içimize o denli işlemiş ki; forumlarda kendi ismimizi yazmaktan uzak durumda kalır olmuşuz. Hele bir de, Türkçe harf kullanamadığımız zaman, tamamen Türkçeden uzaklaşıyoruz. (turkceci_onur)
Kullanıcı kimliğini gösterOnur BALCI tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderMSNM
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 244
Alıntıyla Cevap Gönder
Neyse ki artık Türkçe harfli alan isimleri (domain) alınabiliyor
Kullanıcı kimliğini gösterOktayD tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etMSNM
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 2333
Alıntıyla Cevap Gönder
Merhaba dostlar.

Site kuralları, sitenin sağlıklı ve verimli bir iletişim içinde yürümesi açısından silinmesi gerekli olan bildiriler, tarafımdan silinmiştir.

Tüm hoşgörüye ve fikir özgürlüğüne olan saygımıza rağmen her yerde olduğu gibi bu sitede belirli iletişim ve saygınlık kurallarının kesinlikle olması ve uygulanması gerektiğini belirtmek isterim.

Aksi takdirde ne siteyi işletmenin ne de buraya birşeyler yazmanın anlamı kalmaz.
Bilhassa da kişisel ihtiraslara ve karşılıklı takışmalara neden olacak bildirilerin burada yeri yoktur.

Bilginize arzederim.

Selamlar

Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2