Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
DÜZENLEME - NAM-I DİĞER " EDIT"
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 31
Alıntıyla Cevap Gönder
Ben yazışmalıkta "düzen" seçeneğinin olmamasına karşıyım. İnternet bu, ve elle yazılan yazılardan daha çok yanlış yapabiliyorsunuz ama düzeltmek istediğinizde böyle bir hakkınız yok. Bunu, kısıtlayıcı buluyorum. Evet, sevgili Tahsin Bey bana nedeninden bahsetmişti ama ben yine de olmasından yanayım. Çok hızlı klavye (?) kullanıyorum ve bazen arkamdan atlı koşarmışçasına yazıveriyorum yazıları. Buna bir çözüm getirilsin, lütfen. Çok sevinirim.

Bildiriler: 312
Alıntıyla Cevap Gönder
Düzenlemeden kastınız düzeltme olabilir mi acaba? Bir süre önce yazınızda yaptığınız kimi yanlışları daha sonra fark ettiğinizde düzeltebileceğiniz bir seçenek vardı. Şimdi o seçenek kaldırılmış. Kaldırılmasının nedenini bilemiyorum; ama bence de olmasında yarar var.
Kullanıcı kimliğini gösterMehmet Çömez tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderMSNM
Site Sorumlusu

Bildiriler: 1514
Alıntıyla Cevap Gönder
Sayın Afrasiyap, bu tür teknik konularda tartışmak istemiyorum. Bunu daha önce size bildirdim.

Yazılarınızı biraz özenle yazarsanız sorun kalmaz. Yine de sorun çıkarsa düzeltilmiş olarak tekrar eklereseniz ben bir öncekini silerim. Böylece sorun ortadan kalkar.

Not: Lütfen kimlik bilgilerinizi ekleyiniz.

Bu uygulamanın nedenini herkesin bilmesinde sanırım yarar var. Her fırsatta son yazılanları (bildiğiniz gibi bunlar işaretlenmiş oluyor) okuyor, değerlendiriyorum. Bu ortama uygun düşmeyen (içerik ya da yazım açısından) yazıları siliyorum ya da ilgili kişiyle görüşüp düzeltiyorum.

Bu durumu bilen ve bunu kabul edemeyen bazı ard niyetli kişiler işi hileye dökerek daha sonra bu yazılarına istedikleri eklemeleri yaparak ya da tamamını silerek yorumların akışını bozmaktaydılar. Üstelik bu tür düzenlemeler, ilk yazılma olmadığından dikkati çekmemektedir. Dolayısıyla kontrol olanağı tesadüflere kalmaktadır. Ya da bir okuyucunun uyarısıyla görebiliyordum. Bu nedenle düzenin saygınlığını ve sürekliliğini korumak için bu uygulamayı kaldırdım.

Herkes üstüne düşeni biraz özenle yaparsa bu ayrıntının pek önemli olmayacağını düşünüyorum. Bana yazacağınız özel mektupla istediğiniz düzelmeleri bildirdiğinizde seve seve yaparım. Ya da yukarıda da dediğim gibi düzeltilmiş olarak ikinci kez ekleyiniz, ilk yazılan silinecektir.

Bu uygulamayla, arkasından at koştururcasına yazılan "forum"lardan farkımızın ne olduğu daha iyi anlaşılacaktır.

Biraz özen ve anlayış bekliyorum.

Bildiriler: 107
Alıntıyla Cevap Gönder
"Önizleme" seçkesini her zaman kullanıyorum. Belki bir iki dakika zamanımı alıyor; ama yazdıklarımdan emin olduğum için, içim de rahat oluyor.

Bildiriler: 1514
Alıntıyla Cevap Gönder
Onur BALCI demiş ki:
"Önizleme" seçkesini her zaman kullanıyorum. Belki bir iki dakika zamanımı alıyor; ama yazdıklarımdan emin olduğum için, içim de rahat oluyor.

İşte bu kadar....

Sayın Balcı anlaşılan sizi atlılar kovalamıyor. Zaten yazılarınızdaki özen bunu gösteriyor. Teşekkürler bize olan saygınıza, teşekkürler anlayışınıza.

Bildiriler: 107
Alıntıyla Cevap Gönder
Ben teşekkür ederim. Saygın bir yerde olduğumun farkındayım ve buna göre yazmalıyım.

"Yazım, benim kimliğimdir." anlayışıyla yazıyorum. Türkçeye uymayan bir şekilde yazarsam, "w" sevdalılarından, "şöle, bööle" yazanlardan ne farkım kalır?

Bildiriler: 109
Alıntıyla Cevap Gönder
Onur BALCI demiş ki:

Aynen katılıyorum. Eğer biraz dikkatli olursak, karşımızdakilere saygı duyuyorsak buna dikkat etmeliyiz. Yoksa Tahsin Beyin dediği gibi başka "forum" denen ilginç içerikli, dili katleden, seviyesiz ortamlardan ne farkı olurdu.

Lütfen bu düzeni bozmayalım. Bu güzelliğe leke getirmeyelim.
Kullanıcı kimliğini gösterİ. Özsoy tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
DÜZENLEME - NAM-I DİĞER " EDIT"
Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2