Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
Konak evi-Kabul yeri
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 312
Alıntıyla Cevap Gönder
Yeğenimin nişanı için Ayancık'a gittim. Sinop'un çok şirin bir ilçesidir Ayancık. Her yerdeki yozlaşmadan burası da almış payına düşeni biraz. Bir kafeteryada yapacaklarını söylediler nişanı. Gittik. Abuk sabuk bir yer bekliyordum ki şaşkınlığım adıyla başladı. YÖRÜK koymuşlar adını. İçeri girdiğimde asıl şaşkınlığımı yaşadım. Duvarlarında Ayancık'ın ilginç yerlerinin kabartmaları vardı. Elde yapılmış. Yöresel yiyecekler yapıyorlardı ve en önemlisi de RECEPTION yazmıyordu KABULYERİ koymuşlar adını. Pansiyona da KONAKEVİ demişler. "Deli misiniz siz, millet bunun ecnebi olanını özellikle seçip bulurken siz niye böylesi bir şey yapma gereğini duydunuz?" Diye sorduğumda ne kadar anlamsız bir soru sorduğumu bakışlarıyla anlattılar... "Türkçe konuşmuyor muyuz? Buranın adı YÖRÜK değil mi? Yörükler böyle konuşmaz mı?" türünden sözler ve bakışlar arasında kutladım onların bu duyarlılığını. Bakın bunlar da fotoğrafları. Biraz gözünüz, gönlünüz açılsın diye. Epeydir Türkçe yazılı bir tabela görmemişsinizdir diye...

Kullanıcı kimliğini gösterMehmet Çömez tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderMSNM
Site Sorumlusu

Bildiriler: 1514
Alıntıyla Cevap Gönder
Sayın Çömez, global ortamda pöpüler dil kullanımınındaki terndleri görmezden gelen bu kişileri dile gösterdikleri özenden dolayı kınıyorum. Çok ayıp etmişler.

Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2