Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
CİMCİME OTEL, TEBRİKLER
Site Sorumlusu

Bildiriler: 1514
Alıntıyla Cevap Gönder
CİMCİME OTEL Yöneticilerini Kutluyorum

Otellerin daha turistik ve havalı bir adı olsun diye İngilizce sözcükler kullananlar utansın. İşte ne kadar şirin bir otel adı. Eminim hiçbir turist "Adı neden CİMCİME, biz İngilizce adı olmayan bir yerde kalmayız!" demez.

Ne ilginç değil mi? Türkiye'de, resmî dili Türkçe olan bir ülkede yer adlarının Türkçe olması artık bizleri şaşırtır olmaya başladı. Özellikle oteller ve lokantalar (pardon restorant, restaurant, restoran vb. bir türlü karar verilemeyen yerler yani).
Sizi bilmem, ama inanın ben bu otelin adını görünce çok şaşırdım ve inanılmaz bir heyecana kapıldım. Demek hâlâ diline önem veren, bundan gocunmayan, oteline kendi dilinin sözcüklerini ad olarak vermekten gurur duyan kişiler de varmış. Bu güzel davranış alkışa değmez mi? Keşke şartlarım uygun olsa sırf bu yüzden bu otelde 2-3 gün kalmak isterdim. Teşekkürler CİMCİME OTEL yöneticileri.

Bildiriler: 104
Alıntıyla Cevap Gönder
Gerçekten alkışa değer bir tutum. İngilizce tabela görmekten bıktık artık. Bakın ne kadar güzel ve sevimli.

Ankara'ya çok yakın belki arkadaşlarla bir gidebiliriz.
Kullanıcı kimliğini gösterH. Ergenç tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
CİMCİME OTEL, TEBRİKLER
Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2