Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
Yabancıların gözüyle TÜRKLER
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 304
Alıntıyla Cevap Gönder
"Bütün milletler arasında en namuslu ve dostluk kurmada tereddüt edilmeyecek olan yalnızca Türklerdir. Henüz yabancı tesiri altında kalmamış olan bir köye gidecek olursanız; gerçek misafirperverliğin ne demek olduğunu orada görüp öğrenirsiniz." William Martin
Kullanıcı kimliğini gösterMetin YILMAZ tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 304
Alıntıyla Cevap Gönder
"Poltava'da esir oluyordum. Bu benim için bir ölümdü, kurtuldum. Buğ nehri önünde tehlike daha kuvvetli olarak belirdi; önümde su, ardımda düşman, tepemde cehennemler püsküren güneş...
Su beni boğmak, düşman beni parçalamak, güneş beni eritmek istiyordu; yine kurtuldum.
Fakat bugün esirim, Türklerin esiriyim. Demirin, ateşin ve suyun yapamadığını onlar bana yaptılar, esir ettiler. Yalnız
ayağımda zincir yok, zindanda da değilim; istediğimi yapıyorum. Fakat bu defa da şefkatin, asaletin, nezaketin esiriyim. Türkler beni işte bu elmas bağa sardılar. Bu kadar alicenap, bu kadar asil, bu kadar kahraman bir milletin arasında hür bir esir olarak
yaşamak, bilsen ne kadar tatlı." Demirbaş Şarl -İsveç Kralı
Kullanıcı kimliğini gösterMetin YILMAZ tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 124
Alıntıyla Cevap Gönder
İnsanlari yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler"
Napoleon Bonaparte -Fransız İmparatoru

Bildiriler: 44
Alıntıyla Cevap Gönder
Türkler devlet yıkmakta ve devlet kurmakta birinci sınıf ustadır. Ülkeleri değil kıtaları altüst etmişler ve korkunç saldırışlar arasında sarsılması hiç de kolay olmayan egemenliklerini yaratmışlardır. Tarih Türklerden çok şey öğrendi.Onların elinden çıkma öyle eserler vardır ki uygarlık için birer süs olmaktadır.
Hammer

Türklerin yalnız sonsuz bir cesareti değil, iradeleri sersemleştiren bir sihirbaz zekası vardır. İşte Türk, bu zekasıyla zafer kazanır, uygarlıklar yaratır ve insanlık dünyasında en şerefli hizmeti başarır. Zaten Avrupa'nın yarısını yüzyıllarca boyunduruk altına almak başka türlü mümkün olamazdı.
Çarnayev(Rus Komutan)

Savaşın zevkini almak isteyen herkes Türklerle savaşmalıdır.
Towsend (İngiliz Komutan)
Kullanıcı kimliğini gösterSatılmış ÇALIK tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 124
Alıntıyla Cevap Gönder
Türkler bir ırk ve bir millet olarak yeryüzünün en şerefli insanlarıdır.
La Martine

Bildiriler: 23
Alıntıyla Cevap Gönder
4.MAYIS.1922 tarihli İkdam / gayretle ve sürekli çalışma isimli gazetesinde No:9028 Haşim Nihat imzalı yazıyı paylaşalım.

1- propaganda yapmak Türk'ün anlayışı değildir.

2- Türk , kendi nitelik ve asaletinden o kadar emindir ki ; başkaları hakkında yalanlar düzmek değil , başkalarının yalanını

ortaya çıkarmak bile aklından geçmez.

O, gösterişsiz yaşamına uygun biçimde '' amacı '' doğrultusunda tarihta çizmiş olduğu yöne doğru yürüyor.

3- İnsanı arkasından vurmak isteyen bir namerdi gördünüz mü , biliniz ki ! o Türk değildir .

Çünkü Türk , merttir.

Övünme alışkanlığına düşkün ve adının etrafında gürültü yapılması için kapı kapı dolaşanları gördünüz mü ,

biliniz ki ! onlar Türk değildir.

Çünkü Türk , övünmeyi bilmez , sessizdir .

-------------------------------------------------------------------------------------------

Akıl defterimdeki bu bilgiyi , böylesi bir milletin evladı olmaktan gurur duyarak paylaştım ....

Sevgimle kalasınız .
Kullanıcı kimliğini gösterİdris Kulaçoğlu tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönder
Yabancıların gözüyle TÜRKLER
Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2