Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
YÖRÜKLER ADINA KINAMA
Site Sorumlusu

Bildiriler: 1514
Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:
DUYARLI KALABİLENLERE

Yaklaşık 3 yıldır sürdürdüğümüz basın duyuruları,devlet katına yazdığımız mektuplar,tüm siyasi partilere tanık olma çağrıları hiçbir sonuç vermemiştir.www.yorukler.org ile www.yorukler.net www.toroslu.net ile günlük yenidoguş gazetesinde yazdığım’’ rüşvet istiyorlar’’ ihbarlarına da kimse aldırış etmemiştir.Ermeni müzesini devlet töreniyle açanlar YÖRÜK MÜZESİ için hukuku yok sayarak tüm güçleriyle engel olmuşlar ve bizi bu yola zorlamışlardır.Devletin içindeki Yörük düşmanları bu 28 yıllık birikimin bir an evvel çürüyüp yok olmasını istemiştir.Güvelerden,rutubetten arda kalanları 1.eylül 2003 tarihinden buyana kilitli tutulduğu depolardan yükleyerek 25 eylül 2006 tarihinden itibaren ata yurdumuz TOROSlara gidiyoruz.Denklerimizi hazırladık.Atımız itimizle yurdumuza gidip konacağız.Ebemiz didemizin bıraktığı rüşvetçiden ve hayından kurtarabildiklerimizi 100 direkli çadırımıza serip değneğimiz kucağımızda kepeneğimiz sırtımızda bekleyeceğiz.

KORKMADAN UTANMADAN.

Bir utanç varsa eğer bu bize ait değil engel çıkaranların, utananların, sağır sultanlarındır. Adresimiz: Tarsus Pozantı arası Varsak boyunun Elvanlı obasına ait Hankaşı yurdu. Güzergahımız: Kırkkaşık bedesteni-şehitkerim ve kızılmurat vergi dairesi önünden Maliyeciler sitesi-Bağlarbaşı-Akçakocalı-Kösebalcı –Mohat köprüsü-Karadağdaki Elvanlı yurdudur.1978 tarihinden bu yana her yoldan biriktirilen ve tamamı TÜRK kültürü olan halı,kilim,cicim,hasır,keçe,deri ve toprak gibi ürünlerin hiçbirinin faturası ve irsaliyesi yoktur.Bugüne değin vergilendirmeye yanaşmayan T.C.maliye bakanlığı yetkilileri bu güzergahta pusu kurup tutanak düzenleyebilir. .

İsmail Ateş

yoruk@yorukler.org

Sayın ATEŞ emeklerinizi böylesine hiçe sayanları şiddetle kınıyor görüşlerinizdeki haklılığınızı candan onaylıyorum. Kendi çapımda duyarlı olabilme kaygısıyla izninizi almadan yazılarınızı buraya aktardım. Umarım duyarlı dostlar da olaya ses vereceklerdir. Keşke elimizden daha fazlası gelse.

Bu utanç verici sonucu kınıyor sizlere sabır diliyorum.

Saygılarımla
Kullanıcı kimliğini gösterTahsin MELAN tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 106
Alıntıyla Cevap Gönder
Yörüklere yapylan bu haksyzly?y ben de kynyyorum. Ke?ke elimizden daha fazlasy gelseydi.

Merak etti?im ?u: Acaba son durum nedir? Sayyn ATE?'in bu konuda açyklamasyny bekliyorum.

Hürmetlerimle
Kullanıcı kimliğini gösterZ. Şakiroğlu tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Sagolun
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 14
Alıntıyla Cevap Gönder
Duyarlılığı ve sıkıntıyı yüreğinde hissedenlere teşekkür ediyorum. Kara, kapkara bir dönem yaşıyoruz ve payımıza akıl mantık almaz hukuk ve ahlâk dışı engeller çıkardılar. Bir yıl öncesine değin tüm belgeleri sayfamda yayınlamıştım. Yakında tekrar yayınlayacağım. Tarihe kayıt düşmek için. Umarın gün olur bu birikim çürümeden Türk kültürü dostları görebilir. amacım bu. Taşıma işi bitti. Yaşayan bir müze yapıyoruz ve tüm çalışmaları netten yayınlayacağız. Bir tek amacımız var dünya bizi doğru tanısın.

Kendimi yalnız hissettiğim bir dönemde desteğiniz çölde su gibi geldi. (Buralarda kültür sanat kimsenin umurunda değil)
Köylerden ve çadırlardan sadece kilim derlemedim. Öykülerini, türkülerini, sövgülerini de derledim. Bunların arasında yörük dili ve sözcükleri de var. Bilgisayar ortamına geçip sizlerle paylaşmaktan mutlu olacağım

Sağlıcakla Esenle

İ.Ateş
Kullanıcı kimliğini gösteryoruk tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
hepimiz yörük değilmiyiz dünyada....sevgiler.....
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 24
Alıntıyla Cevap Gönder
vazgemek olmaz hemen.......inatla savaşa devam etmelisiniz......
Kullanıcı kimliğini göstersonmevsimguz tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
YÖRÜKLER ADINA KINAMA
Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2