Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
BAĞIŞLA BİZİ ATA'M!
Site Sorumlusu

Kayıt: 29 Ekm 2004
Bildiriler: 1514
Şehir: Frankfurt
Alıntıyla Cevap Gönder

.................................... Sunuyu müzik eşliğinde buradan izleyebilirsiniz.BAĞIŞLA BİZİ ATA'M!

Yine huzurundayız, ama başlarımız öne yıkık, gözlerimizi senin bakışlarını hissettiren mekânından kaçırma sevdasında, yüzüne bakamayacak durumdayız. Emanetlerine gereğince sahip çıkamıyoruz.

Âdet yerini bulsun diye yine 09:05'te huzurunda göstermelik olarak dikilenler, senin kurduğun Meclis'te; senin, ulusunun resmî dilini savunamaz hâle geldiler. Aklına esen azınlıklar, dirlik, düzenliği bozdukları yetmezmiş gibi bir de barış ve huzur içinde yaşayan bu ulusun bireyleri arasında ayrık otları gibi türeyerek, düzeni bozmak amacıyla kendi istedikleri dillerde fetva vermeye, atıp tutmaya, yeniden dirilttiğin bu ulusa meydan okumaya, hatta onu parçalama hevesiyle ulumaya başladılar.

Ulusun vergilerinden maaşlarını alan bu arlanmaz "DÂHİLİ BEDHAHLAR" dış güçlerin desteğiyle "güya" söz sahibi olmaya başladılar. Birlikteliğimizin ve bağımsızlığımızın simgesi olan İstiklâl Marşı'mıza, Andımız'a göz diktiler. Senin fotoğraflarını bile kaldırmaya kalkışanlar türedi. Artık, senin veciz sözün gereğince "NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!" demek bile küçümsenir oldu. Hepimiz Türk olmanın ötesinde TÜRKİYELİ olduk.

Aslan yatağında sürünen bu fırsatçı çakalları ve onlara bu fırsatı veren iş birlikçileri şikâyete geldim.

Senin sözlerin bize hep ilke ve güven kaynağı oldu. Yılmadık, yılmayacağız. Ne zaman yılgınlığa düşsek, ne zaman bu satılmış çakallar ulumaya başlasa senin şu sözlerin bize cesaret veriyor:

"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini"

Elbet bunların yüzünde bir Osmanlı tokadı patlayacaktır. Sabırsızlıkla, senin ilkelerin doğrultusunda iş başına gelecek olan vatan evlatlarını, o günleri bekliyoruz.

Allah rahmetini üzerinden eksik etmesin Ata'm.

Umarım bir daha huzuruna geldiğimizde, emanetlerinin bekçiliğini gereğince yapabilmiş olmanın huzuruyla, birlik ve beraberlik içerisinde "NE MUTLU TÜRK'ÜM!" demenin, diyebilmenin onuruyla başımız dik olacaktır.

Tahsin MELAN 10.11.10

_________________
BİRİMİZ HEPİMİZ, HEPİMİZ DİLİMİZ İÇİN. tm
Kullanıcı kimliğini gösterTahsin MELAN tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
BAĞIŞLA BİZİ ATA'M!
Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)  

  
  
 Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2