Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
Dünyada Türkçe Öğretimi
Site Sorumlusu

Kayıt: 03 Ekm 2004
Bildiriler: 100
Şehir: Frankfurt
Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:
Ankara Üniversitesi TÖMER, iki yılda bir düzenlemekte olduğu “Dünyada Türkçe Öğretimi” adlı uluslararası sempozyum serisinin dokuzuncusunu, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu ile ortaklaşa olarak Bişkek’te, 12 -14.05.2011 tarihleri arasında “9. Uluslararası Dünyada Türkçe Öğretimi Sempozyumu: Çağdaş Türk Yazı Dillerinin Öğretimi" adı altında düzenleyecektir.

Kırgızistan Manas Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi arasında 20 Temmuz 2010 tarihinde imzalanan “Bilimsel, Teknik, Teknolojik ve Kültürel İşbirliği Anlaşması” çerçevesinde düzenlenecek olan sempozyumda Türk dillerinin yabancı dil ve/veya ikinci dil olarak öğretimi üzerine sunulacak bilimsel bildirilerin şu alt başlıklarda olması beklenmektedir:

1. Mevcut dil öğretim materyallerinin tanıtımı veya değerlendirmesi
2. Yeni materyal, yöntem, teknik vb. geliştirme çalışmaları
3. Dilleri biçimbilim ve sözdizim açısından karşılaştırma
4. Dilleri sözvarlığı ve mevcut sözlükler çerçevesinde karşılaştırma
5. Öğretmen eğitimi programları geliştirme üzerine çalışmalar
6. Öğrencide beceri gelişimi üzerine çalışmalar
7. Kültürlerarası yeterlilik araştırmaları
8. Uzaktan dil öğretimi ve öğrenimi araçları geliştirme
9. Özel amaçlı dil öğretimi-öğrenimi içerikleri hazırlama,

Sunum dillerinin Türk dillerinde olacağı bilimsel bildirilerin yanı sıra kullanımda veya tamamlanmak üzere olan yenilikçi, yaratıcı ders kitapları, sözlükler, ek-materyaller gibi dil öğretimi amaçlı ürünler ile devam eden veya tamamlanmamış bilimsel projelerin tanıtım sunumlarına da yer verilecek olan sempozyumda bildiri ve tanıtım sunumlarına ayrılacak süre 20 dakika sunum, 10 dakika tartışma olmak üzere toplam 30 dakika olacaktır. Sempozyuma katılım ücretsiz olup konaklama talepleri ücreti karşılığında sağlanacaktır.

Türk dillerinin öğretimi alanındaki son bilimsel çalışmaların bir araya getirilmesini, Türk dillerini öğreten kişi ve kurumların deneyimlerinin paylaşılmasını, çağdaş Türk dillerinin öğretiminde yeni işbirliklerinin kurulmasını hedefleyen “9. Uluslararası Dünyada Türkçe Öğretimi: Çağdaş Türk Yazı Dillerinin Öğretimi” sempozyumuna katılmak için başvurular, 21 Ocak 2011 tarihine kadar www.turkceogretimisempozyumu.com internet adresi üzerinden yapılabilir.

_________________
"Az" her zaman "öz"dür. tm
Kullanıcı kimliğini gösterTahMel tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Dünyada Türkçe Öğretimi
Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)  

  
  
 Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2