Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 312
Alıntıyla Cevap Gönder
Aslında Ergenekon veya Balyoz davasından gözlem altına alınılmadığına mı şükretmeli insan Smile))
Kullanıcı kimliğini gösterMehmet Çömez tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderMSNM
Site Sorumlusu

Bildiriler: 1514
Alıntıyla Cevap Gönder
Gelen tehditleri okurken bunu düşünmedim değil. Şİmdi Türkiye'ye giriş yaparken gümrükte dediğiniz gibi yaka paça alırlar mı diye düşünmeye başladım. Çok komik, biliyorum, ama bu konuların (Ergenekon veya Balyoz ) işleyişini görünce "olur mu olur" demeden duramıyorum.

Bildiriler: 100
Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:
08 Mart 2011 15:12 tarihinde cumhurbaskanligi <cumhurbaskanligi> yazdı:

Sayın MELAN,

Göndermiş olduğunuz elektronik posta tarafımıza ulaşmıştır.

Başkanlığımız tarafından elektronik postanızda yer alan detay incelenmiş olup, ilgili birimlere yönlendirilmiştir.

Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımıza gösterdiğiniz yakın ilgiden dolayı kendisi adına size teşekkür eder, en iyi dileklerimizi sunarız.

Kurumsal İletişim Başkanlığı

Bildiriler: 100
Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderdiğim duyuruyu değerlendirerek gündeme alan Sayın Melih AŞIK'a teşekkürlerimizi sunuyorum.

Duyurumuz sonucu konuyu gündeme taşıyan Sayın Melih AŞIK’ın 24 Şubat 2011 tarihli yazısı

Alıntı:
Dilimiz İngilizce!
İstanbul 2. Uluslararası Su Forumu, 3 - 5 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak... Düzenleyiciler; Devlet Su İşleri (DSİ), İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İSKİ ve Dünya Su Forumu Genel Sekreterliği... Buraya kadar bir sorun yok...
Forum’la ilgili bilgilere http://www.iusf.org.trıs/ adresinden ulaşabilirsiniz...
Bu adrese gittiğinizde size forumun programı, amaçları vs anlatılıyor.
Sayfanın en altında bir not var:
“Uluslararası Su Forumu’nun resmi dili İngilizcedir. Tüm sunumlar ve basılı malzemelerde İngilizce dili kullanılacaktır. Simültane tercüme hizmeti ayrıca sağlanacaktır...”
Yanlış mı gördüm acaba diye bir daha okuyabilirsiniz...
Yanlış değil... Forum’da resmi dil İngilizce olup, Türk konuklar konuşma ve tartışmaları kulaklıktan izleyecek. Kayıt formları bile İngilizce hazırlanmış.Türkçesi yok.
Bir yandan kendinizi bölge lideri, dünya ülkesi falan diye niteleyecek, bir yandan da sömürge ülkesi gibi kendi dilinizi yok sayacaksınız. Olacak iş mi?
İzin vermeyelim bu çapaçulluğa...

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache%3AussGUo6VRroJ%3Agundem.milliyet.com.tr%2Fterteemiz-haber-%2Fmelih-asik%2Fgundem%2Fgundemyazardetay%2F24.02.2011%2F1356244%2Fdefault.htm+Melih+a%C5%9F%C4%B1k+24+%C5%9Fubat&cd=5&hl=tr&ct=clnk&source=www.google.com

Melih Aşık
25 Şubat 2011

Alıntı:
Dilimiz
Mayıs ayında İstanbul’da yapılacak 2. Uluslararası Su Forumu ile ilgili web sayfasında:
“Uluslararası Su Forumu’nun resmi dili İngilizcedir” diyordu.
Dünkü yazımız üzerine Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu aradı…
Web sayfası düzenlenirken, daha önce düzenlenen dünya su forumundan alıntılar yapıldığını, o arada ”dil” konusunda yanlışlık yapıldığını bildirdi.
Bakan konferansta sunumların Türkçe ve İngilizce yapılacağını, çeşitli dillere anında tercüme hizmeti verileceğini bildirdi. Sorun çözümlendi.
Bu konuda bizi uyaran Tahsin Melan ve diğer okurlarımıza da teşekkürler…

http://gundem.milliyet.com.tr/sizma-sorular-/melih-asik/gundem/gundemyazardetay/25.02.2011/1356664/default.htm

Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2