Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 34
Alıntıyla Cevap Gönder
Sizlere katılmamak mümkün değil dostlar.

Ben de kendimce geçen hafta bir araştırma yaptım ve sürekli reklam izledim. Gördüklerime, işittiklerime inanamadım desem yeridir. Acaba yanlış mı görüyorum diye defalarca da izledim. Maalesef yanlış değil, reklamların birkaçı hariç tamamı yabancı kelimelerle süslenmiş ve bu reklamlar da oynayanlar örnek teşkil eden sanatçılarımız! Neden bizlerin gösterdiği duyarlılığı sanatçılarımız göstermiyor anlayamıyorum doğrusu!

Sevgili gönül dostları neden bu olayı medyaya taşımayı düşünmüyoruz? Bir şekilde bir televizyon aracılığıyla tüm sanatçılara seslenip, bu konuda duyarlı olmaya davet edebiliriz! Belki onlar bile nasıl bir şeye alet olduklarını bilmiyorlardır! Neden bizler bu yanlışı düzeltmelerini sağlamayalım….!

Bu Türkiye hepimizin Türkiyesi Türkiye bayrağı altında yaşayan herkes kendine düşeni yapmalıdır. Bizlerin ataları neler yapmış, ne savaşlar kazanmışlar. Bizler onların torunları değil miyiz? Bizler bu vatanın çocukları değil miyiz?

Saygılarımı sunuyorum.

Bildiriler: 101
Alıntıyla Cevap Gönder
Merhabalar,
Dorukhan, bence sen yine de kendini aştın, birşeyler başardın çünkü telefon sayacı derken başkalarının bu kelimeyi kullandığını bilmiyordun. Yaptığın işi küçümseme ve hızını kesme. Smile

Sevgiler,
Esra
Kullanıcı kimliğini gösterE.S. tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Site Sorumlusu

Bildiriler: 1514
Alıntıyla Cevap Gönder
Dil gönüllüleri, işte size özlenen, beklenen görüntüler. Umarım bu görüntüler diğer belediyelere, emniyet müdürlüklerine ve tüm yetkililere örnek olan bir başlangıç, aslına dönüş olacaktır.

Bu vesileyle SAMSUN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NÜ, sitemiz adına en içten saygılarımı sunarak bir kez daha kutluyorum.

Bu fotoğrafları gönderen, olayın takipçisi, dilimiz.com sitesinin Samsun'daki değerli katılımcısı Sayın MEHMET ÇÖMEZ dostumuza sonsuz saygı ve teşekkürler.

Fotoğraflar Metin DAĞGÜN tarafından çekilmiş olup kendisini bu güzel yansımalardan dolayı teşekkür ederiz.

Tahsin MELAN

En son Tahsin MELAN tarafından Sal Ksm22, 2005 11:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.

Bildiriler: 117
Alıntıyla Cevap Gönder
Sayın Çömez;

Yine benden önce davrandınız. Aslında bu sözü ben vermiştim; ama işi yapan siz oldunuz. Eminim ki bu bütün arkadaşlar için yüreklendirici bir güç olacaktır.

Teşekkürler Samsun Emniyet Müdürlüğü, teşekkürler Sayın Çömez, ve teşekkürler Sayın Melan.
Kullanıcı kimliğini gösterDorukhan tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderMSNM
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 312
Alıntıyla Cevap Gönder
Ben de herkese çok teşekkür ediyorum. Bu arada fotoğrafı benim için çeken Sevgili Öğrencim Metin DAĞGÜN'e ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.

Umarım işe yarar Wink
Kullanıcı kimliğini gösterMehmet Çömez tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderMSNM
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 87
Alıntıyla Cevap Gönder
Bu güzel gelişmeye katkıda bulunan gönül dostlarına gönül dolusu sevgiler, saygılar.
Umarım buna benzer nice güzellikleri birlikte yaşarız.

Selam ve sevgilerimle.
Kullanıcı kimliğini gösterİsmet Barlioğlu tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etYIMMSNM
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 605
Alıntıyla Cevap Gönder
Sayın Türkalpin önerdiği 'aytar' sözcüğünü ben 'hoparlör' sözcüğüne karşılık olabilir diye düşündüm. Önerileye tenkidler bekliyorum.
Kullanıcı kimliğini gösterErtuğrul ÖLCE tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 36
Alıntıyla Cevap Gönder
Merhaba Sevgili Dostlar,

Uzun bir ara vermek zorunda kalmıştım, bu modem denilen alet -Türkçesi var mı acep???- beni yarı yolda bıraktı. Ama döndüğümde e-postamda ve siz sevgili dostların bulunduğu burada çok güzel gelişmelerle karşılaştım. İlk fırsatta Samsun Emniyet Müdürlüğü'ne bir teşekkür e-postası ieleteceğim. Bu arada adresime gelen bir e-postadan burada bahsetmek uygundur, diye düşündüm. Daha önce değerli meslektaşım Ozan Aydın'ın önerisi üzerine Türkçe Toplulukları üzerine genelağda bir araştırma yapmış ve ne mutlu ki yaşadığım ilde bulunan Selçuk Üniversitesi Türkçe Topluluğu'nun genel ağ adresi üzerine ulaşmıştım. İlk işim hemen destek ve öneri bekleyen bir e-posta yazmak oldu, şu Türkçe topluluklarını orta öğretim kurumlarına indirgeme konusunda. Araya bayram girdi, şu talihsiz arıza yüzünden genelağdan uzak kaldım derken Selçuk Üniversitesi Türkçe Topluluğu'ndan bana bir cevap e-postası gelmiş. İletime çok sevindiklerini, bana ve öğrencilerime her konuda destek vereceklerini belirtmişler. Bir de telefon numarası bırakmışlar sağolsunlar, yaptıkları toplantılardan beni ve öğrencilerimi haberdar etmek için. Böylelikle ilk adımı atmış oldum. En kısa sürede iletişime geçip okulumuzda bir Türkçe Topluluğu'nun kurulması için gerekli girişimlerde bulunacağım. Sanırım bu konuda ne ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, ne de İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bir itirazda bulunur. ÇAlışmalara başladıktan sonra yapmaya çalıştıklarımızı ve başardıklarımızı size aktaracağım.
Saygılarımla

Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 331
Alıntıyla Cevap Gönder
Sayın Çömez, hiç işe yaramaz olur mu? Buna benzer girişimlere örnek olacak çok büyük bir iş başarmışsınız. Bu tür etkinliklerin tasarlanmasında esin kaynağı olacak; bu konuda çabalayanları yüreklendirecek bir olay bu. "İşte, istendiğinde başarılabiliyor." diyebileceğimiz bir kazanım. Sizi ve bu işte emeği geçen tüm arkadaşları kutluyorum. Sözü sözde bırakmayıp eyleme geçirdiğiniz için...

Kendi memleketim kadar sevdiğim ve her yıl ziyaret ettiğim Samsun'un caddelerinde daha çok Türkçe sözcük görebileceğim için de mutluyum.

Saygılar, esenlikler...

Bildiriler: 28
Alıntıyla Cevap Gönder
Bu çok sevindirici bir gelişme. Umarım benzer kurumlar için de örnek teşkil eder.
Kullanıcı kimliğini gösterH.Çalik tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Alıntıyla Cevap Gönder
BU KALE YIKILDI ARKADAŞLAR

Şu an gerçekten çok üzgünüm. Bu aracın fotoğraflarını çekip sitemizde yayınlanmasını sağlayan sevgili Metin, Sabah erken saatlerde bir kısa ileti gönderdi telefonuma. "Bizim CANKURTARAN artık AMBULANS olmuş haberiniz var mı?" diye soruyor. İnanamadım, benzer bir araçtır, ilçelerden gelmiştir diye düşündüm ve doğruca aracın bulunduğu sağlık ocağına gittim. Gerçekten de öyleymiş. Dizlerimin bağı çözüldü inanın. Yıkıldım...

Sağlık Bakanlığından bildiri gelmiş, bundan böyle AMBULANS yazılacakmış... Belirtkesinde bile [b]THE MINISTRY OF HEALTH OF TURKEY [/b]yazan bir bakanlıktan başka ne bekleyebilirsiniz ki? Kırşehir Sivil Savunma Müdürlüşü konusunda konuştuğumuz mevzuat burada da karşımıza bir hortlak gibi çıktı sanırım. Kimdir bu mevzuat hazretleri?

Hayırlı uğurlu olsun... yazıklar olsun...

Şimdi bütün kutlama sözlerinizi aynı adresten geri isteyebilirsiniz. Hatta en iyisi boşverin, ben başımı öne eğdim. Demek ki Konfiçyüs'ün sözleri gerçekten doğru:

"Siyasetle uğraşmak istemeyen aydınları bekleyen çok kötü bir son vardır: Geri zekalılar tarafından yönetilmek!!!"
Kullanıcı kimliğini gösterMehmet Çömez tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderMSNM
Site Sorumlusu

Alıntıyla Cevap Gönder
Embarassed

---------------------------------------------------------------------

Sayın ÇÖMEZ. Yılmayalım, yıkılmayalım. Bu bize yakışmaz. Konunun takipçiliği için elimizden geleni yapalım.

Sizden bir ricam var. Çok zor olacağını biliyorum. Acaba adı geçen bu bildiri veya kararname her ne ise bunu veya bununla ilgili bir bilgi, sayı tarih, belgenin kopyası vb. elde edebilir miyiz? Ondan sonrası çok kolay olacak. Üstelik bu bize daha geniş bir ufuk açacaktır.

Saygılarımla
---------------------------------------------------------------------

NOT:Samsun Emniyet Müdürü Sayın Mustafa İLHAN'a bir ileti göndedim.
Gelişmeleri görmek ve paylaşmak üzere... Bekleyelim...
Kullanıcı kimliğini gösterTahsin MELAN tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 138
Alıntıyla Cevap Gönder
Tahsin Bey lütfen bu işin takibini bırakmayın. Size güveniyoruz.. Sizinleyiz. Bu bence güneşi balçıkla sıvamak gibi bir şey. Bu yönetici kesimi bu kadar kör mü? Bu kadar izansız ve diline saygıdan nasibini almayan kişiler mi? Allah ıslah etsin. Biz de rahat bırakmayalım.
Kullanıcı kimliğini gösterEbubekir U. tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Alıntıyla Cevap Gönder
Anladığım kadarıyla yukarıdan gelmi? bildiri. Sorun, aracın kullanım amacıyla gerekli izni alabilmesi için bir takım kuralları yerine getirmesinin gerekliliği. Yani içinde hangi araçlar olacak, ışıkları ve aracın dışı ne renk olacak gibi sıradan kurallar. İşte bu kuralların biri de "dışında ne yazacak" kuralı. Samsun İl Sağlık Müdürlüğü de diretmiş: İlle de AMBULANS yazacak diye. Çünkü emir bakanlıktan geliyor.

Kısaca bir tür: "Almışımdır amirlerimdan sıkı disiplin, yapmışımdır vazifemi" diyen bekçi Murteza öyküsü...
Tabi amirler ne kadar bilinçli, neyi ne amaçla yapıyor belli değil.

http://www.saglik.gov.tr/ bağlantısına tıkladığınızda nasıl bir bakanlığımız var görmüş olacaksınız. En üstte sağda, T.C.(sorun daha buradan başlıyor. Hâlâ TC yazılması gerektiğini bile bilmiyorlar ve üstelik TDK'yi de kendilerine benzettiler.) Sağlık Bakanlığı yazısının yanındaki belirtkesine bakın ve bu belirtkenin içinde yazılanları okuyun da ibret alın. Sonra da Kırşehir Sivil Savunma Müdürlüğü'nün aslında ne kadar masum olduğuna bir daha tanık olun. Balık, gerçekten baştan kokuyor, adamlar ne yapsın? Gerçi uyarılınca aşağıdan da bir takım saçmalıklar düzeltilebiliyormuş demek ki... Bu kadar üzülmesine gerek yok değerli Kyrşehir Sivil Savunma Müdürümüzün. Biz biliyoruz kimin ne olduğunu.

Bu arada Sayın Melan; istediğiniz yazı http://www.saglik.gov.tr/sb/codes/mevzuat/mevzuat_goster.asp?mid=48 adresinde. İkinci bölüm, madde 7'de. Bir bakın lütfen. pdf uzantılı tam metni görmek için http://www.saglik.gov.tr/extras/mevzuat/yt_ambulans_yon.pdf bağlantısını tıklarsanız, aracın bütün ayrıntılarıyla olması gereken biçimini de (EK-15) görebilirsiniz.
Site Sorumlusu

Alıntıyla Cevap Gönder
Sayın ÇÖMEZ bu bilgiler için çok teşekkür ederim. Bazı planlarım var. Yazışmaların sonucunu sizlere bildireceğim. Şimdi icraat zamanı.

Yeni bir bölüm başlattım. Orada gelişmeleri sunacağım.

Saygılarımla
Kullanıcı kimliğini gösterTahsin MELAN tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
CANKURTARAN YAZMIŞLAR... DUYDUK DUYMADIK DEMEYİN...
Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2