Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder

GALATAPORT yerine ÖNERİLER
GALATA LİMANI (Serhan DEMİRTEPE)
36%
 36%  [ 9 ]
LİMANGALATA (İSMET BARLIOĞLU)
0%
 0%  [ 0 ]
GALATAKONAK (KEDERLİ)
44%
 44%  [ 11 ]
GALATAOTAĞI (efem)
0%
 0%  [ 0 ]
GALATURKA (RECEP)
4%
 4%  [ 1 ]
GALATAKENT (LAFOLSUN)
16%
 16%  [ 4 ]
Toplam Oylar : 25

GALATAPORT Geliyor.
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 64
Alıntıyla Cevap Gönder
İstanbul'da dev bir alanı kapsayacak olan bu yatırıma Galataport ismi verilecek. Karaköy Limanı geliştirilecek. Alışveriş merkezleri ve oteller yapılacak. Dünyada sayılı bir yer haline gelecek olan Karaköy Limanının Adı GALATAPORT olacak. Buna engel olalım. Diğer sitelerinde yardımlarıyla İstanbul Speed Park olayında olduğu gibi burada da başarı elde edelim. Yapının adı GALATA LİMANI olsun.

En son Serhan DEMİRTEPE tarafından Prş Eyl22, 2005 11:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
Kullanıcı kimliğini gösterSerhan DEMİRTEPE tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderMSNM
Site Sorumlusu

Bildiriler: 1514
Alıntıyla Cevap Gönder
Sevgili Serhan, her zamanki dikkatinle yine önemli bir olayı gündeme taşıdığın için seni kutluyorum. Gerekeni yapalım. Sinanoğlu.net ile de görüşeceğim. Daha önceki birlikteliklerimiz gibi yine çok ses ama tek yumruk olmalıyız.
Kullanıcı kimliğini gösterTahsin MELAN tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 104
Alıntıyla Cevap Gönder
İnanlılır gibi değil.
Kullanıcı kimliğini gösterH. Ergenç tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Site Sorumlusu

Alıntıyla Cevap Gönder
Sevgili Serhan konuyla ilgili bir kaynak bulamadym. Elinde bir belge var my? Bu bilgiyi nereden edindin? Kaynak gösterebilir miyiz?

Hadi biraz u?ra?alym dostum.
Kullanıcı kimliğini gösterTahsin MELAN tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Kaynak
Türk Dili Sevdalısı

Alıntıyla Cevap Gönder
Ben geçenlerde bir gazetede okumu?tum. Ama bilgisunarda bulduklarymyn tarihi biraz daha eski. A?a?ydaki ba?lantylary tyklayarak ilgili habere ula?abilirsiniz.

http://www.sabah.com.tr/cp/gnc105-20050904-102.html ,

http://www.yapi.com.tr/turkce/Haber_detay.asp?NewsID=28646
Kullanıcı kimliğini gösterSerhan DEMİRTEPE tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderMSNM
Galataport
Türk Dili Sevdalısı

Alıntıyla Cevap Gönder
Neden hala bir cevap gelmiyor? Bu konu çok önemli bir konu. Bugün de Yeni Asyr gazetesinde 10 yyllyk geçmi?i olan bir in?aatyn durduruldu?unu okudum. Ve bu 10 yyl önce ba?layan in?aatyn ady ne olacakmy? biliyor musunuz? Port Alaçaty. Ve bu da Galataport gibi örnek bir yapy. Deniz kenarynda bir villa sitesi. Mükemmel bir site ama isme bakyn Port Alaçaty. Yyi ki durdurmu?lar. Adamy söyletiyorlar ya. Evil or Very Mad
Re: Galataport
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 2333
Alıntıyla Cevap Gönder
Haklysyn dostum. Konuya ilgi az, nedense.
.....

Elin necasetini, pisini almayyn millet.
Yçinde domuz eti var! Haberiniz ola!

Arkada?lar, içimizde bu 'port' ekini, bu densizlerin ne anlamda, hangi kökenden ve niçin aldyklaryny bilen varmy?

Selamlar
Kullanıcı kimliğini gösterKederli tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Site Sorumlusu

Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:

[İstanbul Salıpazarı'nın çevresini değiştirecek Galataport ihalesinde en yüksek teklifi, 3 milyar 538 milyon 449 bin 233 euro ile Royal Ortaklığı verdi.

Ayrıntılın bilgi: http://www.hurriyetim.com.tr/haber/0,,sid~1@w~4@nvid~631971,00.asp

Bu işin sorumluluğun TDİ (Türkiye Denizcilik İşletmeleri)'ye ait olduğunu sanıyorum.

En son Tahsin MELAN tarafından Cmt Eyl17, 2005 04:10 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 1
Alıntıyla Cevap Gönder
Sevgili dostlar bu bölümde yazacağınız yorumlar doğrudan TDİ'ye ulaşacaktır. Lütfen KINAMA içerikli eleştirilerinizi esirgemeyiniz.

DİLİMİZ.COM

NOT: İsteyen bu bildiri altındaki e-mek seçkesini tıklayarak da özel ileti gönderebilir.
Kullanıcı kimliğini gösterKINAMA (TDY için) tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Site Sorumlusu

Alıntıyla Cevap Gönder
Sayyn TDY yetkilileri.

Yapylmakta olan i?i ve giri?imleri sonuna kadar destekliyoruz. Ülkemize, onun bir parçasy, dünyanyn nazar boncu?u olan Ystanbul'a her ?ey yaky?yr. Yapylacak olan liman ve çevre düzenlemesinin, i? merkezlerinin Ystanbul'a çok büyük katkylarda bulunaca?y kesindir. Ülke ekonomisi açysyndan da yararly olaca?y muhakkaktyr. Tüm bu güzel geli?meleri candan alky?lyyoruz. Ama bu güzelliklere dü?en gölge her ?eyi bulanykla?tyrmy?, tüm güzellikleri geri plana itmi?tir. Ystanbul'un olmazsa olmazlaryndan olan GALATA'ya kalkyp PORT gibi bir sözcü?ü yamamaya kalky?manyza anlam veremiyoruz. Sorarym size, bunu içinize sindirebiliyor musunuz?

Ben, kendi adyma eklenecek yabancy bir sözcükle bir anylmaktansa yok olmayy, unutulmayy ye?lerim. Acaba hiç sorma gere?i duydunuz mu? GALATA bunu istiyor mu? Buna razy my? Buna layyk my? Kesinlikle hayyr. Onun özenti ve entel havalara bürünmek gibi bir sevdasynyn olmady?yna eminim. PORT sözcü?ü ona bir ?ey kazandyrmayaca?y gibi dilimizi kirletmesi bir yana, tarihini de silip süpürecektir. Acaba ona bunu layyk görenlerin dile olan saygylary, dili kirletmenin ne demek oldu?u hakkynda birazçyk da olsa bilgileri var mydyr? Hadi dile saygynyz, sevginiz yok diyelim tarihinize de mi yok?

Bu konuya getirilecek açykly?y bekliyor saygylarymyzy sunuyoruz.

dilimiz.com

Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 1
Alıntıyla Cevap Gönder
Herkese merhaba.

Artık Türkiye'de mi yaşadığımdan şüphe etmeye başladım.

Yani herşey artık yabancılaşmaya başladı.Lüften dilimize saygı gösterelim.

Bizim yabancı kelimelere ihtiyacımız yok.

Lütfen " DİLİMİZİ KORUYALIM "
Kullanıcı kimliğini gösterAşkın AÇIKGÖZ tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderYIMMSNM
LimanGalata
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 87
Alıntıyla Cevap Gönder
Sevgili Tahsin Melan 'a tamamiyle katılıyor ve Türkçe kelimelere yabancı sözlerden yamayarak ne idüğü belirsiz kelimeler-tanımlamalar üretilmesine karşı olduğumu belirtmek istiyorum.
İsim olarak GALATAPORT 'a HAYIR !

Ben LİMANGALATA 'yı öneriyorum.

Selam ve sevgilerimle.
Kullanıcı kimliğini gösterİsmet Barlioğlu tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etYIMMSNM
Site Sorumlusu

Alıntıyla Cevap Gönder
Sayın TDK yetkilileri

Bu konuya ilginizi çekmek istiyorum. Lütfen zamanında parmak basalım. Aksi halde yine Üsküdar'ı geçen atlının arkasından bakakalacağız.
Re: LimanGalata
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 2333
Alıntıyla Cevap Gönder
Sevgili arkada?lar, sevgili Ysmet Barlyo?lu arkada?ym.

Kökeninden, Türkçeden Rusçaya da geçen LYMAN kavramy gerçekten uygun görünmekle beraber, devrik kullanymyn yerinde olmayaca?yny dü?ünüyorum.
Neden her?eyin zor olanyny bulmamyz gerekir ki?

GALATALYMAN

veya

GALATAKONAK

GALATAMAHAL

GALATABEL

desek ne zarary var?

Zaten, GALATA KÖPRÜSÜ, GALASARAY vbg. kavramlar mevcut ve herkes tarafyndan pek iyi tanynmaktadyr.

Saygylar ve selamlar

En son Kederli tarafından Pzr Eyl18, 2005 07:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi.
Kullanıcı kimliğini gösterKederli tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 28
Alıntıyla Cevap Gönder
Kesinlikle kabul edilemez bir düşünce bu bence. Bu limana yabancı bir isim verilmesi kesinlikle kabul edilemez. GALATA LİMANI ya da GALATAKONAK bence çok uygun.
Kullanıcı kimliğini gösterH.Çalik tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
GALATAPORT Geliyor.
Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 5 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2