Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
İMLÂ KILAVUZU sitemizde
Site Sorumlusu

Bildiriler: 1514
Alıntıyla Cevap Gönder
Uzun süredir TDK sayfasındaki İMLÂ KILAVUZU düğmesini tıkladığımda karşıma çıkan yazı (Hâlen devam etmekte) beni son derece üzüyordu. Bunun çok büyük bir boşluk yarattığı inancındaydım.

2-3 gündür sizlerden ayrı kalmamın burada fazla görünmememin nedenlerinden biri buydu. Bazı güncellemeler yapmayı, en önemlisi bu eseri sizlere armağan etmeyi kafama koymuştum. Epey uğraştırdı ama sonuç sanırım buna değdi. Umarım İMLÂ KILAVUZU'nun sanal âlem tıpkı basımını beğenirsiniz. Dizinde bazı sayfalar noksan. Bundan dolayı özür dilerim. En kısa zamanda bunları da halledeceğim.

TDK'ye de bir çağrıda bulunuyorum. Lütfen sizin sayfalar açılana kadar bizim sayfaya bağlantı verin. Hiç olmazsa arayanlar boş dönmesin.

http://www.dilimiz.com/dil/imlakilavuzu/TDK/imlaanasayfa.htm

(NOT: Eğer bu adresin üstünü tıkladığınızda sayfa açılmazsa adresi kopyalayıp adres bölümüne yapıştırarak deneyiniz.)

Saygılarımla

En son Tahsin MELAN tarafından Cmt Arl10, 2005 01:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.

Bildiriler: 104
Alıntıyla Cevap Gönder
Ellerinize sağlık. Bu emeğin hakkı biraz zor ödenir. Bu işi yapması gerekenler umarım bundan ders alırlar.
Kullanıcı kimliğini gösterH. Ergenç tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 36
Alıntıyla Cevap Gönder
Tahsin bey gerçekten size ne diyeceğimi bilemiyorum. Önce inanamadım. Gittim baktım gerçekten TDK sayfasında boş bir sayfa çıkıyor. Güya hazırlanıyormuş. Diyecek laf bulamadım. Sizi bundan dolayı kutluyorum. Ellerinize sağlık.

Sorması ayııp noksan diyorsunuz ama ben pek farketmedim. Öyle bile olsa bu örnek işinizi kutluyorum.

Hürmetlerimle
Kullanıcı kimliğini gösterBekir Özdemir tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 24
Alıntıyla Cevap Gönder
Tebrikler dostum. Gerçekten büyük ve önemli bir boşluğu doldurdunuz. Ellerinize sağlık.
Kullanıcı kimliğini gösterMuzaffer Sungur tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 138
Alıntıyla Cevap Gönder
Hiç aklıma gelmezdi. Ama şimdi en ufak bir tereddütte bu sayfayı açıp bakıyorum. Kitapla uğraşmaktan daha kolay oldu bu iş. Kendi adıma ben de sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Ellerinize sağlık.
Kullanıcı kimliğini gösterEbubekir U. tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 32
Alıntıyla Cevap Gönder
Bu güzel çalışmayı alkışlamak lazım. Olması gereken yerlerde göremediğimiz bu eseri burada görmek gerçekten sürpriz oldu. Umarım TDK bunu görür ve bu kişisel çalışmadan ders alır. Sizi kutluyorum Hocam ellerinize sağlık.
Kullanıcı kimliğini gösterSalih Yalcin tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Site Sorumlusu

Bildiriler: 28
Alıntıyla Cevap Gönder
Hocam gerçekten elinize sağlık.
Bu bölümünüze sitemden link verip yayınlamak istiyorum, tabiki sizde uygun görürseniz. Belki TDK değiliz ama onlardan daha duyarlı olduğuma inanıyorum.

Cevabınızı yada sizin kendinizin siteme eklemenizi bekleyeceğim.

Allah çalışma şevkini artırsın.
İyiçalışmalar...
Kullanıcı kimliğini gösterHasan AYDIN tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Site Sorumlusu

Alıntıyla Cevap Gönder
Kolay ulaşabilmek için kısa bir site adı alındı. Kısa ve çabuk yazımı sanırım kullanımda rahatlık sağlayacaktır.

www.imla.tr.cx

veya sadece (www. yazmadan) imla.tr.cx

İnşallah emeklerimiz boşa gitmez de birilerinin işine yarar.

En son Tahsin MELAN tarafından Çrş Şub02, 2005 15:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi.

Bildiriler: 101
Alıntıyla Cevap Gönder
Bu kadar emek. Tebrikler.
Kullanıcı kimliğini gösterS.Ekrem tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 11
Alıntıyla Cevap Gönder
T.C.

ATATÜRK KÜLTÜR, DİL VE TARİH YÜKSEK KURUMU

TÜRK DİL KURUMU BAŞKANLIĞI

Sayı : Sözl.Kl.522.

Konu : 30 Aralık 2004

Sayın Tahsin Melan

İmlâ Kılavuzu, 2004 yılı içinde yapılan çalışmalar sonunda üzerinde çeşitli değişikliklerin olması ve bu değişiklik çalışmalarının henüz devam etmesi nedeniyle Türk Dil Kurumunun Genel Ağ (İnternet)'daki sayfasından kaldırılmıştır. E-postanızda belirttiğiniz sayfadaki İmlâ Kılavuzu'nun incelenmesi sonucu söz konusu kılavuzda eski bilgilerin yer aldığı görülmüştür. Bundan dolayı bu sayfanın kullanılmasının doğru olmadığını düşünmekteyiz.

Bilgilerinize sunarım.

Prof. Dr. Şükrü Halûk AKALIN

Türk Dil Kurumu Başkanı
Kullanıcı kimliğini gösterTDK tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 3
Alıntıyla Cevap Gönder
Sayyn Hocam,
www.imla.tr.cx için te?ekkürler.
Burada yayymlanan Ymla Kylavuzu, acaba hangi yylda basylan kylavuzun typky basymydyr?
Kullanıcı kimliğini gösterdedektif tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Site Sorumlusu

Alıntıyla Cevap Gönder
Süleyman Bey öncelikle aramıza hoş geldiniz diyorum.

Sanırım gözünüzden kaçtı. Sorunuzun cevabı kapak sayfasındaki ilk paragrafın alt satırlarında yer alıyor. Buna rağmen yineliyorum: (Elimdeki edinebildiğim son baskı) "İmlâ Kılavuzu, TDK, Ank, 1996" Artık elimde onun varlığını söylemek de biraz güç. Çünkü bu çalışma sırasında maalesef parça parça oldu. Sanırım TDK bana bir tane gönderecektir. Smile

Yeni düzeltmeler için çıkacağını duyduğum son baskıyı bekliyorum. TDK bunu ne zaman lütfedecek bilemiyorum.

Saygılarımla
Kullanıcı kimliğini gösterTahsin MELAN tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
BEKLEMEYİN
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 18
Alıntıyla Cevap Gönder
Tahsin Bey bence TDK ' yı beklemeyin.

Öncelikle canınıza sağlık diliyorum.

TDK dil konusunda çok edilgen davranıyor.

Eğer TDK, TÜRK DİL KURUMU olsaydı 1983 yılında çıkarılmış olan mükemmel sözlükleri yayınlasa bile bütün karmaşıklıkları ortadan kaldırır.

TDK' nın şu an ki görevi dağarcığımıza yabancı kelimeler sokmaktır...

Aksini isbat etsinler bekliyorum...

Saygılarım Türkçe düşünen Türkçe' yi yücelten insanlara...
Kullanıcı kimliğini gösterLEVENT tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderMSNM
Sağolasın
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 87
Alıntıyla Cevap Gönder
Eline, emeğine sağlık sevgili Tahsin MELAN.
Umarım güncellenmişi de sayende elimize geçecektir.
Kullanıcı kimliğini gösterİsmet Barlioğlu tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etYIMMSNM
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 2
Alıntıyla Cevap Gönder
Sayın Tahsin Bey, çalışmanızı yürekten tebrik ederim ve azminizin devamını dilerim. umarım insanlarımıza örnek olur. ne yazık ki, çalışmadan didinmeden bir yerlere varmayı aşılayan günümüz şartlarında emeğiniz, bunun aksini yani sadece çalışarak ve azmederek güzel bir şeyler çıkabileceğini kanıtlıyor. gençlerimize örnek olur umarım.

sizlere iyi çalışmalar dilerim.
Kullanıcı kimliğini göstercorhun2004 tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
İMLÂ KILAVUZU sitemizde
Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2