Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 109
Alıntıyla Cevap Gönder
Ben de Ebubekir Bey gibi düşünüyorum. İlk aşamada buradan okuyabiliriz. Kaldı ki seveceğimi, beğeneceğimi sandığım bu eseri zaten kitaplığımda, elimin altında görmek isterim. Bu ortamla yani e-kitapla gerçek anlamdaki kitap zaten bir tutulamaz.

Bilmem yanılıyor muyum.
Kullanıcı kimliğini gösterİ. Özsoy tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Site Sorumlusu

Bildiriler: 28
Alıntıyla Cevap Gönder
Uzun bir zaman sonra merhaba arkadaşlar,

Direk bu konudan başlamak istedim yazmaya ve inşallah bundan sonra da zaman buldukça yazılarınızı okumaya çalışacağım. Biliyorum uzun bir ara verdim ama inşallah kaldığım yerden devam edeceğim.

Bu konuda ben kitabın burda yayınlanmasının, emeğe saygısızlık olacağına inanıyorum. Bu benim düşüncem ama bence burada asıl düşünce yazarınki. Yazar kitabı almayıp da internetten de olsa iki sayfası okunsa kardır düşüncesine sahipse bence burada yayınlamak büyük bir hizmet olacaktır ama bu düşünce tam tersi olursa o zaman sanırım saygısızlık etmiş olacağız.

Sanırım olayı biraz çıkmaza taşıdım Smile. Bu konuda yazara sormak ya da izin istemek de anlamsız olur galiba. Siz büyüklerimin düşüncelerine saygı gösteriyorum ve kararı bekliyorum.

İyi çalışmalar.
Kullanıcı kimliğini gösterHasan AYDIN tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Site Sorumlusu

Bildiriler: 1514
Alıntıyla Cevap Gönder
Dostlar 3 ayrı biçimde sunuyorum. Karar sizin.

1- Şu Çılgın Türkler (400 KB)

Düşük yoğunlukta olması için not defteri biçiminde sunulmuştur. Dosyayı indirip açınca tümünü kopyalayıp word dosyası olarak yeniden kaydederseniz çok daha rahat okunur bir görüntü elde edebilirsiniz.

2- Şu Çılgın Türkler (2.7 MB)
Bu e-kitabı okumanız için bilgisayarınızda e-kitap okuma programının kurulu olması gerekir.

3- Şu Çılgın Türkler (12.6 MB)
PDF biçiminde bir sunu. Yoğunluk oldukça fazla ama buna değer.

NOT: Dosya indirme sırasında şifre (gizyazı) isterse dilimiz.com yazmanız gerekir.
Kapalı dosyaları açmak için win.rar programı gerekmektedir.

Saygılarımla

En son Tahsin MELAN tarafından Sal Eyl26, 2006 20:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi.

Bildiriler: 66
Alıntıyla Cevap Gönder
Selâm,

Te?ekkürler hocam. Yalnyz hepsini nasyl aktardynyz, tarayycyyla my?
Kullanıcı kimliğini gösterHikemî tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
A. Hamdi Tanpınar -Huzur-
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 6
Alıntıyla Cevap Gönder
Tanpınar'ın eşsiz eseri Huzur'u sunmakla mutluyum.

RESME TIKLA İNDİR

En son aybala76 tarafından Pzr Nis02, 2006 21:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.

Alıntıyla Cevap Gönder
Bunları mutlaka dinlemelisiniz.

Saygılarımla

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ İÇİN YAPILAN ALBÜM

Milli Eğitim Bakanlığının Çanakkale Şehitleri İçin Yaptırdığı Albüm.

Gülay: Gayrı Dayanamam, Hey Onbeşli, Eledim eledim, Hastane Önünde
Gökmen: Huma Kuşu
Hüseyin Turan: Çanakkale İçinde, Ah Bir Ateş Ver, Şu Yüce Dağları
Gündoğan: Allı Turnam
Şiir: Bedirhan Gökçe - Ayşenur Yazıcı

İstiklal Marşı
Gayrı Dayanamam
Huma Kuşu
Ah Bir Ataş Ver
Hey Onbeşli
Allı Turnam
Eledim Eledim
Şu Yüce Dağları
Ah Bir Ateş Ver
Hastane Önünde
Çanakkale Şehitlerine

Not: Dosyalarıın açılımı için gereken gizyazı: dilimiz.com

Bildiriler: 138
Alıntıyla Cevap Gönder
Sayın Melan nereden bulıursunuz bunları bilmiyorum. İnanın beni tam can evimden vurdunuz. İnşallah gençlerimiz bunları dinleyip titreyeceklerdir.

Hürmetler
Kullanıcı kimliğini gösterEbubekir U. tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
MİLLİ MÜCADELE DÖNEMİ GÖRÜNTÜLERİ
Türk Dili Sevdalısı

Alıntıyla Cevap Gönder

RESME TIKLA İNDİR

Alıntıyla Cevap Gönder
ŞERAFETTİN TURAN, ULUSAL DİL

Okumak İçin Tıklayın

Alıntıyla Cevap Gönder
Bunlar gerçekten çok güzel eserler. Burada paylaştığınız için çok teşekkürler.
Kullanıcı kimliğini gösterH.Çalik tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Site Sorumlusu

Alıntıyla Cevap Gönder
TÜRKÇESY VARKEN ( www.trvar.tr.cx ) sitesi içindeki tüm verileri içeren e-kitap benzeri (CHM biçimlendirilmesiyle) hazyrlanmy? dosya.

Ayrynty ve gerekli ba?lanty için lütfen tyklayynyz.

http://www.dilimiz.com/forum/viewtopic.php?p=6640#6640

Site Sorumlusu

Alıntıyla Cevap Gönder
MEVLANA'dan M E S N E V İ

Mesnevi klasik doğu edebiyatında, bir şiir tarzının adıdır. Edebiyatta aynı vezinde ve her beyti kendi arasında ayrı ayrı kafiyeli nazım türüne "Mesnevi" adı verilmiştir. Uzun sürecek konular veya hikayeler şiir yoluyla anlatılmak istendiğinde, kafiye kolaylığı nedeniyle mesnevi türü tercih edilirdi.

Mesnevi her ne kadar klasik doğu şiirinin bir türü ise de, "Mesnevi" denildiği zaman akla "Mevlâna'nın Mesnevi'si" gelmektedir.
Mevlâna Mesnevi'yi Hüsameddin Çelebi'nin isteği üzerine yazmıştır. Kâtibi Hüsameddin Çelebi'nin söylediğine göre, Mevlâna, Mesnevi beyitlerini Meram'da gezerken, oturuken, yürürken, hatta semâ ederken söylermiş. Çelebi Hüsameddin de yazarmış.
Mesnevi'nin dili Farsça'dır. Halen Mevlâna Müzesi'nde teşhirde bulunan 1278 tarihli, elde bulunulan en eski Mesnevi nüshasına göre beyit sayısı 25618'dir.

Mevlâna 6 ciltlik Mesnevi'sinde tasavvufi fikir ve düşüncelerini, birbirine ulanmış hikâyeler halinde anlatmaktadır.

MESNEVİ'yi burayı tıklayarak indirebilirsiniz.

Not: ZİP dosyasını açmak ve e-kitapları okumak için gereken programlar önceki bölümlerde verilmişti. Gizyazı her zaman olduğu gibi dilimiz.com'dur

Bildiriler: 125
Alıntıyla Cevap Gönder
Atatürk'ün kendi sesiyle Onuncu Yıl Nutku, Anıtkabir sitesinden indirilebilir.
Kullanıcı kimliğini gösterÇağrı Yalgın tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Re: MESNEVİ
Türk Dili Sevdalısı

Alıntıyla Cevap Gönder
Tahsin Melan demiş ki:
MEVLANA'dan M E S N E V İ

Mesnevi klasik doğu edebiyatında, bir şiir tarzının adıdır. Edebiyatta aynı vezinde ve her beyti kendi arasında ayrı ayrı kafiyeli nazım türüne "Mesnevi" adı verilmiştir. Uzun sürecek konular veya hikayeler şiir yoluyla anlatılmak istendiğinde, kafiye kolaylığı nedeniyle mesnevi türü tercih edilirdi.

Mesnevi her ne kadar klasik doğu şiirinin bir türü ise de, "Mesnevi" denildiği zaman akla "Mevlâna'nın Mesnevi'si" gelmektedir.
Mevlâna Mesnevi'yi Hüsameddin Çelebi'nin isteği üzerine yazmıştır. Kâtibi Hüsameddin Çelebi'nin söylediğine göre, Mevlâna, Mesnevi beyitlerini Meram'da gezerken, oturuken, yürürken, hatta semâ ederken söylermiş. Çelebi Hüsameddin de yazarmış.
Mesnevi'nin dili Farsça'dır. Halen Mevlâna Müzesi'nde teşhirde bulunan 1278 tarihli, elde bulunulan en eski Mesnevi nüshasına göre beyit sayısı 25618'dir.

Mevlâna 6 ciltlik Mesnevi'sinde tasavvufi fikir ve düşüncelerini, birbirine ulanmış hikâyeler halinde anlatmaktadır.

MESNEVİ'yi burayı tıklayarak indirebilirsiniz.

Not: ZİP dosyasını açmak ve e-kitapları okumak için gereken programlar önceki bölümlerde verilmişti. Gizyazı her zaman olduğu gibi dilimiz.com'dur

Mevlâna hayranı bir Konyalı olarak size bu eser için özellikle teşekkür etmek istiyorum. Ellerinize sağlık.
Kullanıcı kimliğini gösterH.Çalik tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Site Sorumlusu

Alıntıyla Cevap Gönder
Sayın HCALİK bu eserin e-kitap halinde sorun olduğunu düşünürseniz size PDF olarak biçimlendirdiğim şekliyle de verebilirim.

Idea Aslında ikisini bir arada sunmam gerekirdi. Yeni aklıma geldi. En kısa zamanda o seçeneği de hazırlayıp ekleyeceğim.

Saygılarımla

Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2